Ben jij ook een liefhebber van rijst? Dan kun je deze week je hart ophalen. Rijst is een van de meest veelzijdige producten ter wereld. En overal ter wereld maken ze daar weergaloze rijstgerechten van. Maak maar eens een gumbo uit de USA of een Koreaanse bibimbap. Dit zijn alvast twee suggesties. Voor deze week maken we 5 andere wereldgerechten met rijst: Portugese kip met piri-prri, Spaanse arroz negro, Italiaanse risotto, shakshuka met rode rijst en een rijstsalade met granaatappel.
Bij deze wereldgerechten met rijst hoort vanzelfsprekend een goed glas wijn. Uiteraard een bijpassende (daar gaat het om op I Love Food & Wine). Welke? Niet moeilijk, bekijk mijn wijnadvies bij elk recept.
Want daar gaat het om: mooie wijn-spijscombinaties zorgen voor net dat stukje extra, voor meer happyness aan tafel.
MAANDAG
Aanstaande maandag wordt het mooi weer. Dat betekent lekker buiten eten, toch. Maak dan deze superfijne maaltijdsalade uit het Midden-Oosten: de bodoirsalade met rode en zwarte rijst. Heel afwisselend van smaak met zoete dadels, knapperige noten en frisse appel.

DINSDAG
Op de dinsdag doen we lekker makkelijk. Deze risotto met worst hoef je niet te roeren, die wordt gaar in de oven. Supersimpel recept van Yvette van Boven. Aanrader!

WOENSDAG
Ook voor de woensdag opnieuw een vegetarisch gerecht: gezonde shakshuka met rode rijst. Heerlijk met champignons en amandelen. Bovenop de zachtgegaarde eieren à la shakshuka. Een recept van de Britse kookboekenschrijver Hugh Fearnley-Whittingstall uit zijn nieuwste kookboek Eten als de beste.

DONDERDAG
Op donderdag gaan we voor de Portugese piri-piri rijst met kip. Het is een smeuïg rijstgerecht uit de oven. Qua smaak lijkt het op een paella, maar dan net wat pittiger. Een overheerlijk eenpansgerecht.

VRIJDAG
Voor het weekend iets feestelijks op het programma: arroz negro con gamba. Het is de signature dish van de Spaanse Sandra Alvarez. Hiermee werd zij dagwinnaar tijdens de wedstrijd Master Chef Holland in 2015. De rijst wordt zwart door inktvis-inkt die je kunt kopen bij de visboer. Echt niet moeilijk om te maken, maar OVERHEERLIJK.

KLIK OP DE LINKJES VOOR HET BIJBEHORENDE RECEPT!

Zin in wereldgerechten met rijst? Hier vind je er meer!
BEWAAR DIT WEEKMENU MET 5 WERELDSE RIJSTGERECHTEN OP PINTEREST!
Wil je het weekmenu koken met kaas opslaan zodat je ‘m later makkelijk terug kunt vinden? Bewaar deze foto dan op een van je Pinterest borden.
Geef een reactie