Weleens van riso gehoord? Nee, dit is geen rijst. Het is een mini-pastasoort die de vorm heeft van rijst. Het wordt ook wel Orzo genoemd. Ook al is het geen rijst toch kun je er een soort risotto van maken. Dat doe ik in dit recept met pompoen, Gorgonzola en champignons. Meer dan verrukkelijk. Bovendien; de oven doet hier het werk. Een regelrechte aanrader!!!
Welke wijn bij riso met pompoen?
Deze smeuïge pastaschotel smaakt rijk, zacht en aards. Daar past een ronde witte wijn heel goed bij. Kies voor een Viognier uit de Languedoc of een Chardonnay zonder houtlagering.

Riso met pompoen en Gorgonzola
Ingredienten
- 3 eetlepels olijfolie
- 400 gram pompoen in blokjes
- 1 rode ui fijngesnipperd
- 1 teentje knoflook gesnipperd
- 200 gram riso
- 500 ml groentebouillon van tablet
- 1 bakje champignons in kwarten
- 170 gram Gorgonzola dolce in kleine stukjes
Extra nodig
- ovenvaste hapjespan of ovenschaal
Bereiding
- Verwarm de oven voor op 180 °C. Snipper de ui en de knoflook.
- Verhit in een ovenvaste hapjespan 2 eetlepels olie. Bak de pompoenblokjes, ui en knoflook ca. 3 minuten.
- Voeg toe: groentebouillon en riso. Breng aan de kook.
- Zet de pan in de oven en laat in ca. 25 minuten alles gaar worden.
- Verhit intussen in een koekenpan 1 eetlepel olie. Bak de champignons in ca. 5 minuten bruin en gaar.
- Haal de riso met pompoen uit de oven. Roer de helft van de champignons en de helft van de Gorgonzola erdoor. Verdeel de riso over 3 borden. Bestrooi met rest van de Gorgonzola en de champignons.
- Lekker met een groene salade met sinaasappel.
Meer ideeën met riso, oftewel orzo


Ontdek de perfecte wijn bij elk gerecht met ons GRATIS e-book!
Download 'm nu!
Ben jij ook een liefhebber van wijn en lekker eten, maar weet je niet altijd welke wijn het beste bij je gerecht past? Dan hebben wij iets speciaals voor jou! Ons gratis e-book “Welke wijn bij welk gerecht?” is jouw ultieme gids voor het vinden van de perfecte wijn-spijs combinaties.
Download 'm direct!