Op zoek naar een makkelijk borrelhapje dat je ook nog eens goed kunt voorbereiden? Deze gegrilde auberginerolletjes met Parmaham, hüttenkäse en rucola zijn fris, hartig en heerlijk sappig. De gegrilde aubergine krijgt extra smaak door een goede balsamicoazijn en in slechts 20 minuten staat dit Italiaanse hapje op tafel.
Aubergines zijn van zichzelf vrij neutraal van smaak en nemen andere smaken daardoor fantastisch op. In dit recept is balsamicoazijn de belangrijkste smaakmaker. Kies bij voorkeur voor een goede, wat oudere balsamico die dikker en stroperiger is. Die smaakt zachter, zoeter en complexer dan een jonge, scherpe azijn. Je hebt er maar weinig van nodig om de gegrilde aubergine meteen veel meer karakter te geven.
Deze rolletjes doen het uitstekend als borrelhapje, maar zijn ook lekker als onderdeel van een Italiaanse borrelplank.
Wat is het verschil tussen hüttenkäse, cottage cheese en ricotta?
In dit recept wordt hüttenkäse gebruikt. Maar wat is dat precies? Om te beginnen: hüttenkäse en cottage cheese zijn hetzelfde product. Cottage cheese is simpelweg de Engelse benaming. Het is een verse kaas met kleine zachte wrongelkorrels, een frisse, lichtzure smaak en relatief weinig vet. Juist die frisse smaak past hier mooi bij de zoute Parmaham en zoete balsamico.
Ricotta is iets anders. Deze Italiaanse verse kaas wordt traditioneel gemaakt van de wei die overblijft bij de kaasproductie. Ricotta is fijner van structuur, zachter en romiger en smaakt iets zoetiger dan cottage cheese.
Wil je in dit recept ricotta gebruiken om nog wat Italiaanser te maken? Dat kan zeker. De vulling wordt dan wat zachter en romiger. Maar met hüttenkäse (of cottage cheese) blijven de auberginerolletjes juist lekker fris en licht.
Welke wijn bij auberginerolletjes?
Bij deze auberginerolletjes heb je verschillende smaken tegelijk: de licht rokerige aubergine, zoute Parmaham, frisse hüttenkäse, peperige rucola en zoetzure balsamico. Kies daarom voor een wijn met voldoende frisheid, maar zonder al te veel hout of stevige tannines.
Een droge Italiaanse rosé is hier een heerlijke keuze. Fris genoeg voor de hüttenkäse en rucola, maar met voldoende fruit om Parmaham en balsamico aan te kunnen. Ook een frisse Vermentino uit Italië past uitstekend: citrusachtig, kruidig en vaak met een licht bittertje in de afdronk dat mooi aansluit bij aubergine en rucola.
Liever rood? Schenk dan een lichte, sappige rode wijn, zoals een Bardolino of jonge Valpolicella, eventueel licht gekoeld.

Gegrilde auberginerolletjes met Parmaham
Ingredienten
- 2 aubergines
- olijfolie
- 3 eetlepels balsamicoazijn bijvoorbeeld Mazzetti
- 80 gram Parmaham
- 100 gram hüttenkäse
- 40 gram biologische rucola
- versgemalen zwarte peper
Extra nodig
- grillpan en cocktailprikkers
Bereiding
- Snijd de aubergines in de lengte in dunne plakken van ongeveer een halve centimeter. Maak ze niet te dik, want dan zijn ze straks moeilijker op te rollen. Bestrijk beide kanten dun met olijfolie.
- Verhit een grillpan goed. Gril de aubergineplakken op middelhoog vuur. Draai ze na ongeveer 3 minuten een kwartslag zodat er mooie grillruitjes ontstaan. Gril nog circa 2 minuten en draai de plakken vervolgens om. Gril ook de andere kant tot de aubergine zacht en gaar is.
- Waarschijnlijk zul je de aubergine in meerdere porties moeten grillen. Op de barbecue kan het natuurlijk ook.
- Leg de gegrilde aubergineplakken op een plank en laat ze ongeveer 5 minuten afkoelen. Bestrijk ze daarna licht met de balsamicoazijn.
- Beleg iedere plak met een stukje Parmaham en ongeveer een eetlepel hüttenkäse. Verdeel er een klein plukje rucola over en maal er wat zwarte peper boven.
- Rol de aubergine stevig op en zet vast met een cocktailprikker. Zijn de rolletjes groot? Halveer ze dan, zodat je mooie hapklare borrelhapjes krijgt.
Notities
Nog meer Italiaanse borrelhapjes
Zin om de Italiaanse sfeer nog wat verder door te trekken? Maak behalve deze auberginerolletjes ook eens tramezzini: zachte Italiaanse sandwiches die je in kleine driehoekjes snijdt en perfect zijn voor de borrel. Of kies voor Italiaanse rosbiefrolletjes of crostini met ricotta en ansjovis. Knapperig brood, romige ricotta en het zilte van ansjovis vormen samen zo’n typische Italiaanse combinatie waar je meteen nog een glas wijn bij wilt inschenken. Met deze auberginerolletjes erbij heb je in een handomdraai een heerlijke kleine Italiaanse borrelplank.
Bron: kookboek Arbeidsvitaminen
Ontdek de perfecte wijn bij elk gerecht met ons GRATIS e-book!
Download 'm nu!
Ben jij ook een liefhebber van wijn en lekker eten, maar weet je niet altijd welke wijn het beste bij je gerecht past? Dan hebben wij iets speciaals voor jou! Ons gratis e-book “Welke wijn bij welk gerecht?” is jouw ultieme gids voor het vinden van de perfecte wijn-spijs combinaties.
Download 'm direct!



