Geen weekmenu’s, maar kerstmenu’s deze weken. Want we moeten ons voorbereiden op de komende kerst. En ik ga je helpen kiezen. Daarom kerstmenu’s met een thema. Vorige week was het een klassiek kerstmenu voor de hele familie. Vandaag een kerstmenu ‘anders dan anders’, maar toch heel simpel om te maken. Alles is getest en goed bevonden. Met andere woorden: succes gegarandeerd!
Natuurlijk met een lekker glas wijn erbij. Want daar gaat het om: mooie wijn-spijscombinaties zorgen voor nog meer mooie momenten aan tafel (lees de wijn-spijsadviezen bij elk recept). En let dit keer extra op de Cabernet Franc uit Argentinië. Je kunt hem nu nog bestellen via QV Select.
KLEURRIJK VOORGERECHT
Carpaccio van verschillende kleuren bietjes. Ragfijn geschaafd, gegarneerd met geitenkaas en frambozen. Eyecatcher tot en met. Staat in 15 minuten op tafel!
![I Love Food & Wine Bietencarpaccio](https://ilovefoodwine.nl/content/uploads/2016/05/Bietencarpaccio-549x421.png)
VENKELSOEP DIE IEDEREEN LEKKER VINDT
Deze romige venkelsoep is een aanrader: fluweelzacht, romig met een heel lichte anijsmaak. Klap op de vuurpijl: gegrilde coquille in knapperig spekjasje.
![I Love Food & Wine Venkelsoep met coquille](https://ilovefoodwine.nl/content/uploads/2016/12/Gall-9-2013-Venkelsoep-549x421.jpg)
HERT IN DE HOOFDROL
Geen ossobuco van kalfsvlees. Nee, deze keer maak je hem met hertenvlees. Heel bijzonder. Maar wel even het vlees bestellen bij de poelier. Hiermee verras je je gasten gegarandeerd. Serveer er die waanzinnig lekkere aardappeltaartjes bij!
![I Love Food & Wine ossobuco van hert](https://ilovefoodwine.nl/content/uploads/2015/12/ossobuco-56-549x421.jpg)
CABERNET FRANC UIT ARGENTINIË
![I Love Food & Wine Fabre Montmayou Cabernet Franc (1)](https://ilovefoodwine.nl/content/uploads/2018/12/Fabre-Montmayou-Cabernet-Franc-1-150x150.jpg)
Het vlaggenschip van Argentinië is Malbec, maar Cabernet Franc is de rijzende ster. Met name die van bodega Fabre Montmayou. Nu te koop bij QV Select.
PANNA COTTA OP Z’N INDONESISCH
Tot slot een onverwacht dessert waarmee je gegarandeerd succes oogst: romige panna cotta met exotische mangosaus. Recept uit de Indonesische keuken van Blauw. Bovendien heel makkelijk om te maken!
![I Love Food & Wine Javaanse panna cotta](https://ilovefoodwine.nl/content/uploads/2018/12/Javaanse-panna-cotta-549x421.png)
KLIK OP DE LINKJES VOOR HET BIJBEHORENDE RECEPT!
Meer heerlijke recepten met bijpassende wijnsuggesties? Meld je aan voor de nieuwsbrief.
![](https://ilovefoodwine.nl/content/uploads/2024/07/ilovefoodwine-ebook-wijspijs-196x300.jpg)
Ontdek de perfecte wijn bij elk gerecht met ons GRATIS e-book!
Download 'm nu!
Ben jij ook een liefhebber van wijn en lekker eten, maar weet je niet altijd welke wijn het beste bij je gerecht past? Dan hebben wij iets speciaals voor jou! Ons gratis e-book “Welke wijn bij welk gerecht?” is jouw ultieme gids voor het vinden van de perfecte wijn-spijs combinaties.
Download 'm direct!